środa, 18 stycznia 2012

Wyobraź sobie świat bez wolnego dostępu do nauki


Wyobraź sobie świat bez wolnego dostępu do wiedzy, nauki, kultury... Już?
Poczytaj co o tym myślą SOPA i PIPA ---> (link)

5 komentarze:

Wyobraziłem sobie, popatrzyłem na zaciemnioną wiki, a potem wyłączyłem java script.

Wyobraźnia jak się okazuje nie zna granic, chociaż nie dotyczy to urzędników UE. Polska prezydencja ogłosiła ACTA (europejska wersja SOPA i PIPA) swoim sukcesem, a podpisanie tego aktu ma nastąpić już 26 stycznia w Tokio.
Bez (zapowiedzianych przez premiera) konsultacji społecznych. Za zamkniętymi drzwiami. Z udziałem tylko niektórych korporacji. Tak powstał ten dokument. Ludzie w Polsce dowiedzieli się o tym w zeszły piątek, z serwisu Piotra Waglewskiego, prawnika, ktory od 15 lat komentuje prawo zwiazane z Internetem.
Ciekawi tematu znajdą więcej na Facebook-u, na stronie Nie dla ACTA

Politycy głosujący za ACTA właśnie zaczynają mówić, że nie wiedzieli dokładnie nad czym głosują, albo, że nie znali konsekwencji o których teraz się mówi i obecnie głosowaliby przeciw. O czymś to świadczy.

Cóż, takie typowe polityczne gęganie. Przestraszyłem się konsekwencji swoich czynów, to mówię, że nie wiedziałem co robię. Skąd my to znamy?

Prześlij komentarz

Szanowni Czytelnicy!
Zachęcam Was gorąco do komentowania wpisów na blogu i jednocześnie zachęcam równie gorąco do korzystania z tagów HTML, szczególnie przy wklejaniu linków do stron internetowych.

Oto kilka przykładów tagów HTML obsługiwanych przez bloggera:
link - a href=
wytłuszczenie - b
kursywa - i