czwartek, 6 października 2011

Miłosierdzie amerykańskich naftowców

Amerykańskie Stowarzyszenie Geologów Naftowych (AAPG - Amercian Association of Petroleum Geologists) ma także swój europejski oddział zarejestrowany na Wyspach Brytyjskich. Oddział został powołany jako instytucja charytatywna, zatem warto zapoznać się z ofertą jaką mają w zanadrzu amerykańscy geolodzy naftowi.
Przede wszystkim AAPG-Europe Office prowadzi, organizuje lub współorganizuje mnóstwo konferencji, spotkań, warsztatów i innych mniej formalnych imprez, które finansuje. W tej chwili odbywa się spotkanie w Marakeszu w Maroko, ale już za niespełna trzy tygodnie organizatorzy zapraszają do Mediolanu na Integrated Basin Analysis Short Course. Kurs prowadzony przez Boba Stewarta z ExxonMobil dla studentów jest bezpłatny.
W tych sam dniach (23-26 października 2011) w Mediolanie będzie się także odbywało międzynarodowe spotkanie dotyczące postępów w naukach związanych z wydobyciem węglowodorów.
Szczególnie gorąco zachęcam do zapoznania się ofertą Imperial Barrel Awards, która skierowana jest do studentów studiów magisterskich. W tym roku, w marcu pierwszy etap rozdania nagród odbył się w czeskiej Pradze i zwycięski team odebrał 5000 $ nagrody i prawo do udziału w finale w Houston. Niebawem powinna odbyć się druga edycja nagrody.

Więcej na stronie AAPG - Europe Office http://europe.aapg.org/

1 komentarze:

czy na geologię są jeszcze miejsca ? - pociąga mnie Mediolan :)

Prześlij komentarz

Szanowni Czytelnicy!
Zachęcam Was gorąco do komentowania wpisów na blogu i jednocześnie zachęcam równie gorąco do korzystania z tagów HTML, szczególnie przy wklejaniu linków do stron internetowych.

Oto kilka przykładów tagów HTML obsługiwanych przez bloggera:
link - a href=
wytłuszczenie - b
kursywa - i